اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی برای بسیاری از ما یک ضرورت و دغدغه است. کتابهای پرفروش جهان و زبان رایج بین المللی، زبان انگلیسی ست. با آنکه کشورهای زیادی نیستند که بومیان (native) آن به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اما شما با دانستن و تسلط بر زبان انگلیسی قادرید در تمام کشورهای جهان به راحتی ارتباط برقرار نمایید و به اصطلاح گلیم خود را از آب بکشید.
یادگیری زبان انگلیسی صرفا به مکالمه محدود نمی شود. اگر شما به دنبال کتابها و منابع مهم خارجی باشید، به احتمال بسیار زیاد متونی که مشاهده می کنید به زبان انگلیسی نگاشته شده است و شما بایستی قواعد و دستور زبان انگلیسی را نیز بلد باشید.
بسیاری معتقدند که آموزشهایی که در مدارس داده می شود صرفاً برای یادگیری قواعد و فهم متون انگلیسی است و توانایی مکالمه را تقویت نمی کند. در هر حال به غیر از ثبت نام در کلاسهای زبان و صرف وقت و هزینه بسیار، راه حلهای بسیار مناسبی در این باره وجود دارد که می تواند بسیار مفید واقع شود و سرعت یادگیری را نیز افزایش دهد. لازم به یادآوری نیست که افراد بسیاری هستند که پس از گذراندن زمانهای بسیار در کلاس های متعدد زبان، هنوز چیزی برای ارائه بدست نیاورده اند.
اگر شما دانش آموز یا دانشجویی هستید که وقت کافی برای تمرین و شرکت در کلاسهای زبان دارید، توصیه می شود علاوه بر شرکت در کلاس، حتماً از نکات ارائه شده استفاده نمایید و در صورتی که شاغل هستید و فرصت کافی برای اینکار ندارید، از زمانهای اصطلاحاً مرده (مثل فاصله زمانی منزل تا محل کار) استفاده نمایید و موارد مطرح شده را دنبال کنید و شاهد توانایی سریع خود در مکالمه و فهم قواعد دستور زبان انگلیسی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code