آموزش چرتکه

چرتکه یکی از اولین ابزارهای محاسبات ریاضی ست که در گذشته

مخصوصاً در کشور ما، به وفور از آن استفاده می شد.

 

لطفاً توضیحات زیر را بخوانید. مطمئناً پاسخ سؤال خود را خواهید یافت:

 

چه مدته آموزش چرتکه میدید؟

ما آموزش چرتکه را از سال ۱۳۹۴ در فردیس کرج آغاز کردیم و بیش از ۲۵۰۰ دانش آموز در موسسه “تابش فناوری انسان هوشمند” محاسبات ذهنی با چرتکه را فرا گرفته اند. 

قبل از شیوع کرونا، تمام آموزشها بصورت حضوری و در کلاسهای موسسه یا مراکز آموزشی برگزار می شد. اما در حال حاضر، بصورت آنلاین و با کیفیت عالی، به اقصی نقاط ایران و جهان ارائه می شود.

 

 

.

.
یادگیری چرتکه به چه دردی می خوره؟

بهتره برای دریافت پاسخ، ویدئوی زیر را ملاحظه بفرمایید:

.<div id=”63681781074″><script type=”text/JavaScript” src=”https://www.aparat.com/embed/xa0JM?data[rnddiv]=63681781074&data[responsive]=yes”></script></div>
.
شما از چه چرتکه ای استفاده می کنید؟

چرتکه ای که در آموزشهای خود از آن استفاده می کنیم، از نوع سوروبان است که دارای یک مهره در بالا و چهار مهره در پایین محور افقی آنست (مطابق با شکل زیر). با این چرتکه، کودکان ۵ سال به بالا می توانند به راحتی علاوه بر چهار عمل اصلی یعنی:

جمع ، تفریق ، ضرب ، تقسیم

عملیات پیچیده تر ریاضی مانند کسر، اعشار، جذر، ریشه ی سوم و … را نیز بصورت ذهنی انجام دهند.

 

چرتکه ی سوروبان

 

متین عزیز، ۶ ساله از کرج، ترم اول آموزش غیرحضوری
.
.
.
آموزش چرتکه برای چه گروه سنی مناسبه؟

بهترین محدوده ی سنی برای یادگیری چرتکه، محدوده ی ۵ تا ۱۳ سال است. اگر چه در این مدت، کودک ۴ ساله و نوجوان ۱۴ ساله هم آموزش داده ایم. اگر پاسخ ملموس تری بخواهید، از زمانی که کودک شما می تواند اعداد انگلیسی ۱ تا ۹ را بخواند و بنویسد، می تواند یادگیری چرتکه را آغاز نماید. از طرف دیگر، افرادی که حتی با سنین بالا، علاقمند به یادگیری چرتکه و محاسبات ذهنی هستند، می توانند در دوره های غیرحضوری ما شرکت نمایند.

.

سما عزیز از دانش آموزان موسسه و نفر اول مسابقات چرتکه در استان البرز
.
راستین عزیز از فردیس کرج، فرآگیر آموزش غیرحضوری چرتکه
.
.
.
آیا اعداد رو انگلیسی می نویسید و می خونید؟

ما اعداد را بصورت لاتین (انگلیسی) می نویسیم، اما خواندن آنها و کلمات “جمع و تفریق” را بصورت فارسی بیان می کنیم.

.

دوره نیمه رایگان “فن بیان فرزندان” (از اینجا وارد شوید)

.

آموزش شما چه فرقی با سایر موسسات چرتکه داره؟

محاسبه ی ذهنی با چرتکه ی سوروبان (که تصویر آن نشان داده شد) فرمولهای مشخصی دارد که تمام موسسات چرتکه، از همان تکنیک ها برای چهار عمل اصلی استفاده می نمایند و بدین لحاظ تمام موسسات، یک آموزش را ارائه می نمایند. اما تفاوت بارزی در نحوه ی بیان مطالب و توانایی انتقال دادن مفاهیم به بچه ها وجود دارد.

با توجه به شناخت ما از آموزش سایر موسسات مثل یو سی مس، کودکان هوشمند و … که از سوروبان استفاده می کنند، هیچ تفاوتی در روش استفاده از چرتکه سوروبان وجود ندارد، اما تفاوت مهم و تاثیرگذار، در شیوه ی ارائه ی مربی و نحوه ی بیان مفاهیم توسط اوست. 

ما در این ۷ سال، همزمان با همکاری با موسسات مختلف، به روش کارآمد و بهینه ای رسیده ایم که در همان ترم اول، توانایی محاسبات ذهنی را به همه ی کودکان (۴ تا ۱۳ سال) انتقال می دهد. بسیاری از مواقع، هنگام مراجعه ی دانش آموزانِ سایر موسسات و تعیین سطح از آنها، متوجه می شویم که سه ترم آموزشِ بعضی موسسات، مساوی با یک ترم ما بوده است!

ملودی عزیز از بوشهر، ترم اول آموزش غیرحضوری
.
رامیلا عزیز از فردیس کرج، ترم اول آموزش غیرحضوری
.
.
در حال حاضر چطور آموزش میدید؟

کرونا باعث شد که درب موسسه، با فشار نهادهای نظارتی، بسته شود. دو راه بیشتر نداشتیم، یا تجربه ی ۴ ساله مان را کنار بگذاریم و یا انعطاف به خرج دهیم و راه دیگری برای آموزش پیدا کنیم. این بار، خلاقیت به کمکمان آمد. روشی را ابداع کردیم که تقریبا هیچیک از موسسات دیگر از آن استفاده نمی کنند. برای اجرای آن، بلافاصله نمایندگی را واگذار کردیم و مستقل شدیم.

بدون وقفه، تیم آموزشی، با تلاش خستگی ناپذیر، آموزشها را برای ارائه ی غیرحضوری درسها، دوباره طراحی (Replaning) کرد. پس از آماده شدن اطلاعات دسته بندی شده، ضبط ویدئویی درسها آغاز شد و مستقیماً به دانش آموزانی که کلاس هایشان تعطیل شده بود، بصورت غیرحضوری ارائه گردید. در کنار ارسال ویدئوهای آموزشی، پشتیبانی قوی تیم آموزشی ما نیز همراه دانش آموزان بود و …

نتیجه، فوق تصورمان شد. 

 

علیرضا ترابی عزیز از فردیس، ترم اعشار آموزش غیرحضوری
.
کوروش عزیز از فردیس کرج، ترم ضرب آموزش غیرحضوری
.
.
مگه میشه غیرحضوری هم چرتکه یاد گرفت؟

تجربه ی ما نشان داده که مطمئناً با روش مناسب می توان حتی نتیجه ی بهتر گرفت. با توجه به اینکه:

 1. آموزشهای ویدئویی، بصورت کاملاً اصولی و قابل فهم ضبط شده است و
 2. امکان مرور چندین باره ی آن، هم برای دانش آموز و هم اولیا وجود دارد،
 3. پشتیبانی کامل و همه روزه ی مربی وجود دارد و به تمام سوالات پاسخ می دهد،
 4. در کنار آن، تماس های تصویری هفتگی برقرار می نماید،

بدین لحاظ، یک تجربه ی فوق العاده از یادگیری را بوجود آورده ایم که نتایج این آموزش، گواه بر آنست.

آیلین عزیز از کرج، ترم ضرب آموزش غیرحضوری

.
برای دریافت تخفیف ۶۰ هزار تومانی، هنگام تماس حتماً بفرمایید که از طریق وبسایت تماس گرفته اید

.

.
آموزش کامل چرتکه چند ترمه؟

آموزش محاسبه ی ذهنی چهار عمل اصلی با چرتکه، در شش ترم ارائه می گردد و مدت زمان یادگیری هر ترم، سه ماه می باشد. 

 

.

.
هزینه ی هر ترم چقدره؟

خدمات آموزش، بصورت زیر است:

 • آموزش آفلاین بصورت دسترسی هفتگی به ۱۱ فایل آموزشی ویدئویی در مدت حدوداً سه ماه
 • تماسهای تصویری هفتگی با دانش آموزان از طریق Meet، مرور درس و رفع اشکال با آنها
 • پشتیبانی کامل آنلاین از طریق تلگرام (رفع تمام ابهامات و پاسخ به سوالات احتمالی)
 • برگزاری آزمون پایان ترم بصورت آنلاین در جلسه ۱۲ و سپس، ارسال کارنامه
 • امکان ارسال مدرک بین المللی (از آکادمی MPT اتریش) در پایان ترم ششم 

هزینه ی آموزش برای هر ترم سه ماهه را از طریق تماس با شماره ی درج شده در تصویر زیر دریافت نمایید (برای دریافت تخفیف ۶۰ هزار تومانی، هنگام تماس حتماً بفرمایید که از طریق وبسایت تماس گرفته اید)

.

.
.

برای دریافت تخفیف ۶۰ هزار تومانی، هنگام تماس حتماً بفرمایید که از طریق وبسایت تماس گرفته اید

.

.
چرا شهریه ی ترم، ارزان نیست؟

آیا شما ترجیح می دهید که ۳ سال زمان ببرد تا فرزندتان، محاسبات ذهنی ۴ عمل اصلی را فرا بگیرد و در این مدت، هزینه ی ماهیانه پرداخت نمایید یا اینکه با یک روشِ ساده و بهینه شده، ۱٫۵ سال زمان بگذارید و به نتیجه ی کاملاً ملموس برسید؟

خیلی از اولیا، از موسسات دیگر به سراغ ما می آیند، چون می بینند که فرزندشان، چند ترم را گذرانده و چیزی یاد نگرفته است. هیچ ارزانی، بی علت نیست. به قول ضرب المثل انگلیسی “من اینقدر پول ندارم که جنس ارزان بخرم!” 

.

دوره نیمه رایگان “فن بیان فرزندان” (از اینجا وارد شوید)

 

.
در چه محدوده ی جغرافیایی آموزش می دید؟

یکی از دلایل ارائه ی غیرحضوری این آموزش، امکان دسترسی تمام فرزندان ایران زمین، در اقصی نقاط جهان است. هیچ محدودیتی در دریافت آموزش از طرف ما وجود ندارد. در حال حاضر، با افتخار، از روستاهای دور افتاده ی کشور، تا دانش آموزان مقیم آلمان، اتریش، کانادا، سوئد و ترکیه، در دوره های غیرحضوری ما شرکت می کنند و این مایه ی مباهات ماست و از این بابت خوشحالیم.

.

ویدئوی امیر علی عزیز از کشور آلمان 

.

یزدان عزیز، ۷ ساله از استانبول
.
.
برای دریافت تخفیف ۶۰ هزار تومانی، هنگام تماس حتماً بفرمایید که از طریق وبسایت تماس گرفته اید
.
.
آیا آموزش شما آنلاین نیست؟
آموزش آنلاین به معنای ارتباط مستقیم و تصویری با مربی، به چندین دلیل وجود ندارد.
.
 • اول اینکه در حالت آموزش آنلاین، بخاطر وجود مشکلات متعدد در سرعت و کیفیت اینترنت کشور، معمولاً صدا و تصویر مربی قطع و وصل می شود و این موضوع، باعث حواس پرتی دانش آموز می گردد. در حالی که در حالت غیرحضوری، یکبار فایل آموزشی دانلود می شود و می تواند بدون قطع و وصل، از طریق تلویزیون خانه، پخش شود.

 

 • دوم اینکه، در حالت آنلاین یا حتی در کلاس حضوری، ممکن است حواس دانش آموز به هر دلیل برای لحظاتی پرت شود و متوجه محتوای آموزش نگردد. فایلهای ویدئویی این امکان را به دانش آموز می دهد که تمام آموزش را، بارها و بارها مرور نماید.

 

 • دلیل بعدی اینست که در کلاس های آنلاین و همینطور کلاس های حضوری، توجه و حضور اولیا وجود ندارد. به همین دلیل، بیشتر اولیا از مطالب درسی آگاهی ندارند و نمی توانند کمکی به فرزندشان نمایند. اما با وجود آموزش های ویدئویی، اولیا نیز می توانند در جریان آموزش قرار گیرند.
.

دوره نیمه رایگان “فن بیان فرزندان” (از اینجا وارد شوید)

.
به عبارت دیگر، تمامی نواقص کلاسهای حضوری و آنلاین در آموزشهای ما برطرف شده است و یادگیری بهتر و موثرتری صورت می گیرد.
تنها نکته ی باقی مانده، امکان رفع اشکال و پرسش و پاسخ اولیا و دانش آموز از مربی است که این امر، در تماس های تصویری هفتگی و همینطور در پشتیبانی تمام وقت و کامل مربی که از طریق شبکه های اجتماعی صورت می گیرد، به شکل بهتر و کامل تری انجام می گیرد.
.
.
.
.
برای دریافت تخفیف ۶۰ هزار تومانی، هنگام تماس حتماً بفرمایید که از طریق وبسایت تماس گرفته اید
.
.
روند ثبت نام به چه صورت است؟
شما می توانید در ابتدا، فقط هزینه ی اقلام آموزشی را پرداخت نمایید و بعد از دریافت درب منزل، نسبت به پرداخت شهریه اقدام نمایید. بلافاصله پس از پرداخت شهریه، دسترسی شما به کانال آموزشی ترم مربوطه، باز می شود و همزمان، آیدی مربی را دریافت می نمایید.
از آن پس، زمان تماسهای تصویری به اطلاع شما می رسد و هر سوال و ابهامی در آموزش داشتید می توانید بصورت متنی، صوتی یا تصویری، به آیدی مربی با تجربه ی ما ارسال نمایید. مطمئناً بخاطر جامع و واضح بودن توضیحات در ویدئوهای آموزشی، ابهام زیادی برای شما بوجود نخواهد آمد، اما در هر صورت، دسترسی به مربی نیز وجود دارد.
.
.
.
.
برای دریافت تخفیف ۶۰ هزار تومانی، هنگام تماس حتماً بفرمایید که از طریق وبسایت تماس گرفته اید
.
.
پشتیبانی شما تا چه مدت وجود دارد؟
پشتیبانی دانش آموزان، در تمام مدت ترم آموزشی، ادامه دارد. در تماس های تصویری، با تک تک دانش آموزان صحبت و از آنها سوالات درسی پرسیده می شود و مربی به اطمینان می رسد که هر دانش آموز، به درستی مطالب ویدئوی آموزشی را درک کرده است.
.
.
.
.
برای دریافت تخفیف ۶۰ هزار تومانی، هنگام تماس حتماً بفرمایید که از طریق وبسایت تماس گرفته اید
.
.
سابقه ی فعالیت تون چقدره؟
فعالیت ما از دیماه سال ۱۳۹۴ آغاز گردید و از سال ۱۳۹۹، آموزشها بصورت غیرحضوری ارائه می شود. در طی زمانی که بصورت حضوری فعالیت می کردیم، سه جشنواره برای فراگیران چرتکه در موسسه برگزار کردیم که بخشهایی از هر جشنواره، در ویدئوهای زیر قابل مشاهده می باشد.
.
.
بخشهایی از جشنواره چرتکه موسسه faenho.ir در سال ۱۳۹۶
.
بخشهایی از جشنواره چرتکه موسسه faenho.ir در سال ۱۳۹۷
.
بخشهایی از جشنواره چرتکه موسسه faenho.ir در سال ۱۳۹۸
.
.
.
برای دریافت تخفیف ۶۰ هزار تومانی، هنگام تماس حتماً بفرمایید که از طریق وبسایت تماس گرفته اید
.

.

به نظرم، فرزند من یاد نمی گیره!
این تصور خیلی از اولیا، مخصوصاً مادران است که تصور می کنند یادگیری این آموزش و مهارت، سخت بوده و احتمالاً فرزندشان از پس آن بر نمی آید. ما مادرانی را داشتیم که در موسسه، از شدت ذوق و هیجان به گریه افتادند وقتی دیدند که فرزندشان در مدت زمان کوتاه، توانست محاسبات ذهنی انجام دهد و این اتفاق، نشان می دهد، چقدر توانمندی فرزند خود را دست کم گرفته اند. هیچ استثنایی وجود ندارد. فرزند شما هم می تواند این مهارت را در همان چند جلسه ی اول فرا بگیرد، این تخصص ماست و آنرا تجربه کرده ایم.
.
باران عزیز از فردیس کرج، بعد از سه جلسه آموزش غیرحضوری
.
.
.
برای دریافت تخفیف ۶۰ هزار تومانی، هنگام تماس حتماً بفرمایید که از طریق وبسایت تماس گرفته اید
.
.

.

برای شما یک سورپرایز هم داریم:

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *