درس هفتم دوره مقدماتی “فن بیان” فرزندان

 

افزایش واژگان با جمله سازی

به درس هفتم و پایانی دوره مقدماتی “فن بیان و اعتماد به نفس فرزندان” خوش آمدید!

.

برای دسترسی به سایر درس ها، از >> اینجا ثبت نام کنید

.

لازمه ی اینکه فرزند ما بتواند منظورش را به درستی انتقال دهد و در عین حال، قشنگ صحبت کند، اینست که دایره واژگان گسترده ای داشته باشد.

به این معنی که بتواند از کلمات متنوع، به شکل درست و در جای مناسب استفاده کند. این حالت، زمانی بوجود می آید که فرزند ما، استفاده از کلمات را تمرین کرده باشد و ذهن او برای بکار گیری کلمات، برنامه ریزی شده باشد.

 

درس هفتم

یکی از ساده ترین روشهای برنامه ریزی مغز برای استفاده از یک کلمه، جمله سازی با همان کلمه است. لطفاً به درس هفتم توجه بفرمایید.

 

 

 

اشتباه نشود

توجه داشته باشید که این جمله سازی، با جمله سازی معمول در مدارس، متفاوت است. بچه ها در این تمرین، با کلماتی جمله می سازند که دوست داریم در کلام شان جاری شود و بکار رود.

بنابراین با کلماتی مثل آسمان، دیوار یا مداد جمله سازی نمی کنند، بلکه با کلماتی مثل لایق، فوق العاده، راضی، امیدوار، و … جمله می سازند تا جای استفاده ی درست از این کلمات را تمرین کرده و کلام زیبایی پیدا کنند.

 

 

ثبت نتایج

لطفاً تجربه تان را با دیگران به اشتراک بگذارید و از نتیجه ی این تمرین، در قسمت دیدگاه (در پایین همین صفحه) بنویسید.

.

برای دسترسی به سایر درس ها، از >> اینجا ثبت نام کنید

.

صحبت های نهایی

باعث افتخار من بود که یک هفته با شما همراه بودم و کمک کردم تا فرزندتان، تمرینات مؤثری را برای بهبود فن بیان و اعتماد به نفس خود انجام دهد. از شما پدر و مادر دلسوز هم سپاسگزارم که مرا در این خدمت، یاری کردید.

مطمئناً متوجه تغییراتی در فرزندتان شده اید. تغییراتی که نشان از شروع یک تحول آینده ساز است و با ادامه دادن یادگیری، اتفاق خواهد افتاد.

پیشنهاد می کنم شما جزو ۱ درصد فرهیخته ای باشید که به تغییرات لحظه ای و مقطعی دل خوش نمی کنند. چون با قطع شدن این آموزش، یقین بدانید بعد از مدتی، فرزند شما نیز به روال قبل باز می گردد.

مثال آن هم مطالبی ست که سالها قبل خوانده اید و الان، چیزی از آن به یاد نمی آورید. اما حتماً کاری که چند روز یکبار انجام می دهید (مثل رانندگی یا غذا پختن) هرگز فراموش نمی کنید، چون در حال تکرار است.

به همین دلیل، پیشنهاد می کنم این ۷ درس را مجدداً تکرار کنید و یا در صورت تمایل، کتاب الکترونیکی “فن بیان و اعتماد به نفس فرزندان” را تهیه و تمرینات آن را روی فرزندتان انجام دهید. (همراه با ۵۰۰ هزار تومان هدیه آموزشی)

 

برای تهیه کتابِ الکترونیکی، روی تصویر بزنید

 

البته در دوره ی ۲۸ روزه، تمرینات متنوع تری برای بهبود بیان و تقویت خودباوریِ بچه ها طراحی و ارائه شده که همراه با پشتیبانی کامل من است و مطمئناً تأثیر بیشتری دارد و تغییرات اساسی تر و عمیق تری را بوجود می آورد.

.

در صورتی که برای ثبت نام در دوره، سؤال یا ابهامی دارید با شماره من (۰۹۱۹۱۵۷۹۲۰۵) تماس گرفته و از مشاوره رایگان ثبت نام، استفاده نمایید.

 

توضیحات دوره اصلی ۲۸ روزه

 

در هر حال، امیدوارم آینده ای درخشان، در انتظار فرزند دلبندتان باشد.

امیر احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *