چرا به فن بیان نیازمندیم؟

فن بیان ، یکی از مهارتهای مهم افراد برای رسیدن به زندگی مطلوب است. اما چرا این مهارت تا این اندازه مهم به نظر می رسد و چه فایده ای دارد؟

.

.

فن بیان برای انتقال منظور

شاید اولین و ملموس ترین فایده ی دارا بودن مهارت فن بیان، اینست که در مکالمات روزمره، قادر خواهیم بود، منظور خود را به سهولت به مخاطبان مان منتقل نماییم. شاید این یکی از مسئله های افراد باشد که نمی توانند هدف و مقصود خود را به شنونده تفهیم کنند و از این بابت به سختی می افتند.

.

توانایی متقاعد سازی

یکی دیگر از مزایای دارا بودن فن بیان، قدرت متقاعد سازی افراد است. بعضی اوقات ما نیازمند این هستیم که افکار و نظرات دیگران را با خود همراه نماییم. این کار به معنی متقاعد سازی آنهاست. توانایی مجاب کردن دیگران با بکارگیری فن بیان مناسب، می تواند راهگشای هدف ما باشد.

.

.

پیشرفت سریعتر

شاید افرادی را دیده باشید که سالها در یک پست سازمانی، درجا می زنند و توانایی ابراز توانمندی های خود را ندارند. این افراد اگر چه دارای مهارت های فوق العاده در زمینه ی کاری خود هستند، ولی به دلیل ناتوانی در ابراز توانمندیها و مذاکره برای ارتقا، از رسیدن به فرصتهای بهتر محروم می شوند.

.

.

برای شرکت در دوره نیمه رایگان “فن بیان” روی تصویر زیر بزنید

.

رسیدن به شغل و درآمد مناسب

فایده دیگر مهارت فن بیان اینست که در هنگام مصاحبه های شغلی، یکی از امتیازات افراد برای استخدام است. وقتی مصاحبه گر یا صاحب کسب و کار، توانایی فرد متقاضی را در فن بیان و بکار گیری کلمات و جملاتِ مناسب، مشاهده می کند و از نحوه ی بیان او لذت می برد، به دلیل اثر هاله ای، بطور ناخودآگاه احساس می کند که سایر ملزومات این شغل را نیز داراست.

از این رو، بسیاری از افرادی که از مهارت فن بیان برخوردارند، به دلیل برخورداری از توانایی مذاکره و متقاعد سازی افراد، در سمت های مدیریتی منصوب شده و به خدمت گرفته می شوند.

.

.

احساس قدرت و اعتماد به نفس

فردی که قادر است به سرعت پاسخ دهد و از جملات معنادار و روان استفاده کند، همواره این توانمندی را در خود حس می کند و بخاطر دارا بودن این قابلیت، لذت می برد. چنین فردی در هر جمعی که باشد، جزو خوش صحبت های جمع تلقی می شود و همه منتظرند تا بیانی شیواتر را از زبان او بشنوند.

.

.

احساس قدرت و اعتماد به نفس، از ویژگی های همیشگی چنین فردیست. زیرا او، زمانی که به خودگویی می پردازد نیز از کلمات و جملات گویاتر و زیباتر بهره می برد و بهتر می تواند احساس درونی خویش را برای خود واکاوی کند.

می خواهم برای تقویت مهارت “فن بیان” خود، در یک دوره حرفه ای و خصوصی شرکت کنم. (از اینجا وارد شوید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *