آدمهای سمی و ناامید

همیشه آدم های سمی و ناامید به ما می گویند: “فایده نداره”

.

زامبی های پیشرفت

آدم های ناامید دوست ندارند تنها باشند. آنها بطور ناخودآگاه سعی می کنند تا بقیه را نیز از جلو رفتن بازدارند و مثل خود ناامید کنند. به این ترتیب، دورشان شلوغ خواهد بود و آنها احساس جاماندگی نخواهند کرد.

انسان های ناامید سعی می کنند، فقط در دایره ی انفعال خود باقی بمانند. در این محدوده، فقط می توانند از دیگران ایراد بگیرند و منتظر تغییر دیگران شوند. این، ساده ترین کار و احمقانه ترین روش زندگی ست. آنها هیچگاه رو به جلو نمی روند، بلکه در بهترین حالت، درجا می زنند.

.

.

متفاوت باش!

حرف آدم های سمی و ناامید اطرافت را گوش نکن، تو به تلاشت ادامه بده. مأیوس نشو، قدم بردار. کاری که لازم به نظر می رسد، به انجام برسان.

با ادامه دادن همین روش، بالأخره راه حل را پیدا می کنی و مطمئن می شوی که مسیر درستی را انتخاب کرده ای. این پشتکار، تو را به نتیجه رسانده و موفق خواهد کرد.

تو بایستی با آدم های ناامیدی که سر جای خود ایستاده اند، فرق داشته باشی. تو بایستی با افرادی که فقط غُر می زنند و تقصیرها را به گردن دیگران می اندازند، متفاوت باشی.

تو به دنبال نتیجه ی با شکوه هستی، اما نتیجه ی آنها، فقط ناامیدی، حسرت و مرگ خواهند بود. تو بایستی با آدم های ناامید و غرغرو فرق داشته باشی. این یعنی اینکه نباید کارها و عادات آنها را دنبال کنی.

این کلیپ را با دقت ببین:

.

.
دلسوزی و تأثیرپذیری

اگر دلت برای آنها می سوزد، متوجه باش که با دلسوزی و غصه خوردن، غمی از آنها کاسته نمی گردد و باری از دوششان برداشته نمی شود. آنها خودشان باید تصمیم بگیرند تا زندگی شان را تغییر دهند.

اگر تصمیم داری با آنها باشی، متوجه باش که ناامیدی و یأس آنها، به تو نیز منتقل خواهد شد و این در اختیار تو نیست. آنچه در اختیارت است، دور شدن از افراد ناامید و سمی ست.

این اصل را همیشه رعایت کن و در کنار کسانی باش که دوست داری مثل آنها شوی!

.

با آموزش های نیمه رایگان همراه شو:

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *