فن بیان و سخنوری _ دوره غیرحضوری و خصوصی

 

حتماً تایید می کنید که فن بیان، جزء معدود مهارت هایی ست که همه ی افراد جامعه، آن را مهم می شمارند و علاقمندند که در این زمینه، به مهارت برسند. از جمله دلایل این امر، موارد زیر است:

 

 1. فن بیان و سخنوری، باعث ارتقاء شغلی و بالا رفتن جایگاه اجتماعی ما می شود.
 2. مهارت سخنوری، درآمد بیشتر را در پی دارد.
 3. با فن بیان بهتر می توانیم با قدرت و شهامت، در محافل گوناگون حضور مؤثر داشته باشیم.
 4. فن بیان مناسب، باعث تحسین دیگران می شود و ما را در نظر آنها، فردی حرفه ای و کاربلد نشان می دهد.
 5. با این مهارت قادر خواهیم بود دیگران را متقاعد کنیم و نظر آنها را جلب نماییم.
 6. فن بیان و سخنوری، باعث رضایت درونی و رشد اعتماد به نفس در ما می شود.

 

چطور برگزار میشه؟

اولین سؤالی که برای تمام عزیزان بوجود می آید اینست که:

دوره ی غیرحضوری “فن بیان و سخنوری” چطور برگزار می شود؟ نحوه ی آموزش و پشتیبانی شرکت کنندگان، چگونه است؟

.

برای پاسخ به این سؤال، توضیحات زیر را تقدیم تان می کنم:

.
.
حضوری یا غیرحضوری؟!

سؤال دیگری که پرسیده می شود اینست که:

دوره ی حضوری بهتر است یا غیرحضوری؟ بهتر است در کدامیک شرکت کنیم؟

پاسخ این سؤال، بسیار وابسته به مدرس و نحوه ی طراحی آموزش هاست. بعنوان کسی که هم دوره های حضوری (در فردیس کرج) و هم غیرحضوری برگزار کرده ام، با قاطعیت می گویم که برای آموزش های مهارتی (مثل فن بیان و اعتماد بنفس) نتیجه ی دوره ی غیرحضوری، به مراتب بهتر از دوره های حضوری ست.

.

.

البته منظورم این نیست که شرکت در جلسات حضوری، بی فایده است و نتیجه ای ندارد، خیر!  اما به تجربه دریافته ام که برای شروعِ یادگیری و بدست آوردن مهارت، دوره های غیرحضوری، مطابق با آنچه که طراحی کرده و ارائه داده ام، بسیار مؤثرتر و رضایت بخش تر است. همانطور که در ادامه، رضایت شرکت کنندگان را خواهید دید.

.

لطفاً توضیحات این فایل را گوش دهید:

.

دلیل آن را در ادامه توضیح خواهم داد، ولی اجازه دهید ابتدا چند مشکلِ جدی که هنگام استفاده از آموزشهای حضوری وجود دارد را بررسی کنیم:

 • بیشتر شدن ترس از صحبت، بخاطر نابلدی و تپق های احتمالی
 • عدم یادگیری مطلوب بخاطر فشار ذهنی ناشی از نگاه جمع
 • نداشتن زمان کافی برای حضور در ساعت و روزِ مشخص جلسات حضوری
 • عدم امکان مرور مجدد آموزش ها
 • احتمال غیبت در برخی جلسات آموزشی بخاطر مشغله
 • هزینه ی ثبت نام بالا در کلاس های حضوری
 • نبود احساس راحتی برای برخی مدیران در دوره های حضوری
 • نبود پشتیبانی کامل مدرس در دوره های حضوری

.

و از جمله مشکلات دوره های آنلاین:

 • لزوم حاضر شدن در زمانی خاص 
 • نداشتن ارتباط مؤثر و مستقیم با مدرس و جدی نگرفتن
 • احتمال از دست دادن برخی جلسات
 • استرس قطع و وصل شدن نت و صدا در حین آموزش
 • نبود تمرکز کافی در مدرس و سؤال کننده هنگام پرسش و پاسخ

.

تعدادی از عزیزان اهل آموزش و پیشرفت که در دوره های غیرحضوری ما شرکت کرده اند:

.

 

برگردیم به موضوع آموزشِ حضوری و غیرحضوری

من بر اساس تجربه ی خود در برگزاری دوره های حضوری فن بیان و سخنوری، به طرحی رسیده ام که تمام محتوا و تمرینات ارائه شده در دوره حضوری را بصورت خصوصی و غیرحضوری و با اثربخشی بالا ارائه می نماید، در حالی که منافع بیشتری نیز دارد از جمله:

 

۱- ارتباط مستقیم و مداومی در طول دوره بین شرکت کننده و مدرس (از طریق تلگرام یا ایتا) برقرار است. به طوری که در هر ساعت از روز، پرسش و رفع اشکال وجود دارد.

۲- ​شرکت کننده دوره، هیچ جلسه ای را از دست نمی دهد، زیرا در هر ساعت از روز و در هر جایی، قادر است وارد کلاس مجازی شده و درسها و تمرینات آن روز را انجام دهد.

۳- آموزشها بصورت روزانه (بجای هفتگی) وجود دارد و تمرین شرکت کننده نیز بصورت روزانه برای مدرس ارسال می گردد تا بررسی شود.

۴- قابلیت مرور چندین باره ی درسها و آموزشها (که بصورت پکیج کامل صوتی و تصویری ارائه شده است) وجود دارد، قابلیتی که در دوره حضوری امکانپذیر نیست.

۵- به دلیل ارائه ی هر روزه ی درسها، پیشرفت شرکت کنندگان بصورت قدم به قدم و ساده تر است.

۶- هزینه شرکت در دوره غیرخضوری، بسیار کمتر از دوره حضوری ست.

۷- اگر فردی به دلیل موقعیت جغرافیایی یا شغلی خود، قادر به شرکت در دوره های حضوری نیست، می تواند به راحتی در این دوره ی خصوصی شرکت نموده و نتایج عالی بدست آورد.

.

نظر شرکت کنندگان اولین دوره غیرحضوری ۲۸ روزه:

.

.

.

اگه دوست داری آموزش غیرحضوری رو تست کنی، روی تصویر زیر بزن و وارد دوره ی نیمه رایگان “فن بیان” شو. خودت رو هم محک بزن!

.

.

.

برخی سرفصلهای دوره غیرحضوری ۲۸ روزه “فن بیان و سخنوری“:
 • اصلاح بیان و روان شدن کلام
 • بهبود تلفظ و رسا شدن صدا
 • افزایش دایره واژگان و بکارگیری کلمات
 • صداسازی
 • بهبود لحن و انتقال منظور
 • تقویت زبان بدن
 • آشنایی با ساختارهای صحبت 
 • طراحی و آماده سازی متن سخنرانی
 • مدیریت ترس از سخنرانی
 • مخاطب شناسی
 • دوری از کامل گرایی و آسیب های آن
 • و …

.

.

کمی بیشتر با من آشنا شوید:
 • مهندس امیر احمدی (مدرس فن بیان، عزت نفس و اعتماد بنفس)
 • دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد الکترونیک از دانشگاه علم و صنعت ایران
 • عضو باشگاه مدرسان شرکت همراه اول
 • نویسنده ی ۷ جلد کتاب موفقیت از جمله کتاب “درخشش با فن بیان
 • بنیان گذار موسسه آموزشی “تابش فناوری انسان هوشمند” 
 • نویسنده ی بیش از ۱۰۰ مقاله آموزشی در زمینه موفقیت
 • برگزار کننده ی سمینارها و کارگاه‌های متنوع آموزشی در کشور

 

بخشی از فعالیت های من:

.

.
برخی از سمینارها و کارگاه ها:

.

.

مگه غیرحضوری هم میشه ؟!

اما رسیدیم به دلیل اثر بخش تر بودن این دوره، نسبت به دوره های حضوری و آنلاین. برای خیلی از افراد این سؤال پیش می آید که:

“مگه آموزش فن بیان نباید حضوری باشه؟ آخه مگه میشه غیرحضوری هم یاد گرفت و تمرین کرد؟! مگه نباید وسط جمع باشیم تا بتونیم حرف زدن رو یاد بگیریم؟”

.

پاسخ من بسیار ساده و کوتاه است:

دوست خوبم! آیا برای یادگیری شنا، شخص رو توی قسمت عمیقِ استخر میندازن و بهش میگن که چطوری دست و پا بزن تا شنا کردن رو یاد بگیره؟! معلومه که نه! چون در حالتِ ترس و استرس، ما نمی تونیم چیزی یاد بگیریم. اتفاقاً اون فرد رو به قسمتِ کم عمق می برن (جایی که نیاز به بلد بودنِ شنا نیست) تا در آرامش و تمرکز، مهارت ها رو یکی یکی تمرین کنه و یاد بگیره. وقتی یاد گرفت، می تونه توی هر عمقی شنا کنه.

.

لطفاً توضیحات این فایل را گوش دهید:

.

به عبارت دیگر، شما بایستی عضلاتِ فن بیان تان را تقویت کنید، تا به این شکل، ابزارهای لازمِ برای صحبت کردن حرفه ای را بدست آورید. برای این عضله سازی، کافی ست تمرینِ درست انجام دهید، آنوقت هر جا لازم شد، مهارتِ مورد نیاز، کار خودش را می کند و شما از پسِ کار، برمی آیید. 

آقای رحیمی یکی از همین سؤال کنندگان بود. وقتی تلفنی از من مشاوره می گرفت، چنین ابهامی داشت و آنرا به زبان آورد. با توجه به علاقه و جدیت ایشان، گفتم: حتماً از دوره، نتایج دلخواه تان را خواهید گرفت، من تضمین می کنم. نهایتاً با اعتماد به حرف و تجربه ی من، وارد دوره شدند. جالب بود که بعد از جلسه ی ۶ اُم از دوره ی ۲۸ روزه (زودتر از انتظارم) پیام زیر را برایم فرستادند:

.

من مطمئن بودم که این اتفاق می افتد، چون قبلاً برای دیگران نیز بارها تکرار شده بود. آقای سعادت مهر نیز همین دیدگاه را داشتند:

.

.

همین حالا با کلیک روی “توضیحات” زیر، در دوره ی خصوصی ثبت نام کن:

.

.

آیا ترس از صحبتم از بین می ره؟

در این دوره، بخش جداگانه ای تحت عنوان “مدیریت ترس از صحبت” وجود دارد که با موشکافی مفهوم ترس و علت آن، راهکارهای متنوعی برای کاهش و مدیریت ترس از صحبت ارائه می نماید که کاملاً ساده، کاربردی و قابل اجراست. مطمئناً این بخش می تواند نگاه شما را نسبت به مقوله ی ترس و مهارتِ صحبت کردن جلوی جمع، تغییر دهد.

.

نظر آقای روزی خوار، رئیس کارخانه سورت دانه قم:
.
بریم سراغ یه کسب و کار اینترنتی
.
گاهی اوقات موقع صحبت، تپق می زنم، آیا برطرف میشه؟
ادای اشتباه برخی حروف که به “تپق زدن” تعبیر می شود، بخاطر ضعفِ ابزارهای تولید صدا و حروف در دهان ماست. راستش را بخواهید این مشکل خودِ من هم بود، اما با همین تمرینات، الان دیگر وجود ندارد.
در دوره ی ۲۸ روزه، تمرینات مؤثری جهت تقویت ابزارهای تولید صدا و حروف ارائه کرده ایم که به سادگی می تواند این مشکل را حل و فصل نماید. 
.
.
آیا روی زبان بدن هم کار می کنید؟
بخش مهم دیگری که برای صحبت کردن نیاز دارید، زبان بدن شماست. زبان بدن، بیش از ۵۰ درصد از مفهوم مورد نظر ما را انتقال می دهد. به همین دلیل، تکنیک های منحصر به فردی برای تقویت زبان بدن شما معرفی شده است که استفاده از آنها، حتماً روی شما نیز مؤثر خواهد بود.
.
.
نظر آقای بابایان، صاحب کسب و کار اینترنتی:
.
.
.
صدای آرامی دارم، بهتر میشه؟

یادم می آید که زمانی، همیشه بعد از صحبت کردن خود، کلمه ی “چی” را از طرف مقابلم می شنیدم. آنها متوجه حرفِ من نمی شدند. دلیل آن، صدای ضعیف من بود که واقعاً به سختی درمی آمد.

داشتن صدای آرام، بخاطر ضعف در دو عامل مهم است. اول، تارهای صوتی، دوم، حجم هوای ریه ها. برای تقویت هر دوی این موارد، چندین تمرین معرفی و تشریح شده است که به شما کمک می کند تا در زمانی کوتاه، به صدای پرجوهره و قوی برسید و برای تان دائمی شود، مثل من!

.

تلفظ برخی حروف برام سخته، آیا اثر میذاره؟

برخی حروف، نیاز دارند تا دهان و زبان ما برای تولید صدا، شکل خاصی بگیرند و این شکل و فرم، برای ما عادت نشده است. در دوره ی ۲۸ روزه، تمرینات صداسازی و تلفظ به ما کمک می کند تا تلفظ حروف را بهتر انجام دهیم و آن را به شکل عادت درآوریم.

.

نظر آقای کریمی، صاحب کسب و کار فیزیکی:

.

.

همین حالا با کلیک روی “توضیحات” زیر، در دوره ی خصوصی ثبت نام کن:

.

.

یک سرمایه گذاری برای آینده

یکبار خانم فروشنده ای برای مشاوره ی ثبت نام تماس گرفت و من طبق معمول، با طرح سؤالاتی سعی داشتم تا نیاز او را پیدا کنم. چون خیلی از اوقات، مشکل افراد، ضعف در عزت نفس یا اعتماد به نفس آنهاست نه فن بیان و طبیعی ست که علت را ندانند.

ایشان اصرار داشتند که فقط کافی ست فن بیان شان را تقویت کنند و مشکل دیگری در ایشان نیست. (می خواستم >> دوره ی سه گانه << را پیشنهاد کنم که هزینه ی کمتری هم داشت)

پرسیدم: چقدر حاضرید روی خودتان سرمایه گذاری کنید؟ با تعجب پرسید: یعنی چی سرمایه گذاری کنم؟ (احتمالاً ذهنش رفت سراغ سرمایه گذاری تجاری و سود!)  گفتم: یعنی بجای اینکه یک میلیون بدهید برای رستوران که همانجا تمام شود، یک میلیون بدهید برای آموزشِ خود که نتیجه اش را در آینده به شکلِ درآمد بیشتر و روابط و موقعیت شغلی بهتر دریافت کنید.

.

.

خیلی از افراد به دنبال آموزش های رایگانند. اگر فعلاً شما هم جزو همین دسته اید، دوره نیمه رایگان فن بیان را به شما پیشنهاد می کنم. >> روی اینجا بزنید <<  ولی این را بدانید که دوره های رایگان، جامع نیستند و نمی توانند نیاز شما را بطور کامل برآورده کنند. (البته برای آشنایی با مدرس و محک زدن خود، خوبست)

اما آنچه که من در اکثر مشاوره هایم فهمیده ام، اینست که مسئله ی بسیاری از افراد، ضعف در اعتماد به نفس و عزت نفس آنهاست. به همین دلیل، دوره ی پایه ای تری را طراحی و آماده کرده ام که هر سه مهارت “فن بیان، عزت نفس و اعتماد بنفس” را آموزش می دهد و هزینه ی کمی هم دارد. (برای دریافت توضیحات آن، روی تصویر زیر بزنید)

 

.

اما از طرف دیگر، برای درخشش و حرفه ای شدن در “فن بیان”، نیاز دارید در یک آموزشِ جامع و با یک محتوای حرفه ای شرکت کنید و از یک پشتیبانی تمام عیار نیز برخوردار شوید. لازمه ی این کار، یک سرمایه گذاری جدی برای شرکت در دوره ی ۲۸ روزه ی “فن بیان و سخنوری” ست.

حتم دارم با تمرکزِ یک ماهه روی تمرینات این دوره ی حرفه ای و با صرف کمترین زمان (حداقل ۳۰ دقیقه در روز)، توانمندی های خود را به ظهور می رسانید و در تمام بخشهای زندگی تان (شخصی، خانوادگی، روابط عاطفی، اجتماعی و شغلی) حداقل یک پله بالاتر می روید.

 

.

آیا مهمه که کجا زندگی می کنم؟

یکی از بزرگترین محاسن آموزش غیرحضوری، همین است که فرقی نمی کند ساکن فردیسِ کرج باشید یا سیدنیِ استرالیا. شما محتوا و پشتیبانی یکسانی را دریافت خواهید کرد.

 

نظر آقای مهندس بیدکی از کشور استرالیا:

.

نکته ی جالبی که آقای بیدکی به من گفتند این بود که آموزش هایی که از این دوره دریافت کردند، مختص زبان فارسی نیست و تکنیک های ارائه شده می تواند در هر زبانی بکار رود. نمونه سخنرانی انگلیسی آقای بیدکی را بشنوید:

.

.
مخصوص سخنرانان و مدیران

برخی تصور می کنند که شرکت در دوره ی ۲۸ روزه فن بیان و سخنوری، مخصوص افراد خاصی ست که سخنرانی می کنند یا مدیر هستند. افراد زیادی در دوره ی ۲۸ روزه شرکت کرده اند که شغل آنها در ارتباط با صحبت کردن است، مثل: مشاور املاک، معلم، اعضای شورای شهر، اتاق اصناف، مدیر عامل، مهندس، کارمند، فروشنده …

اما افراد فرهیخته ی دیگری نیز درخواست ثبت نام داشتند که شاید فکرش را نکنید:

 

خواننده خوب کشورمان، جناب آقای مرتضی نوری:

.

.
دو بانوی گرامی خانه دار:

.

.
آقای دکتر … پزشک مغز و اعصاب:

.

.

خوشبختانه، طراحی این دوره به گونه ایست که تمام اقشار جامعه، از کاسب تا کارخانه دار، از دانشجو تا استاد، از کارمند تا مدیرعامل، می توانند بهره ی موردنظر خود را از آن بدست آورند و تغییرات خود را احساس کنند.

.

.

همین حالا با کلیک روی “توضیحات” زیر، در دوره ی خصوصی ثبت نام کن:

.

.
آیا مدرک معتبری هم داره؟

بسیاری از افراد شرکت کننده در دوره ی حرفه ای ۲۸ روزه، در این مورد سؤال می پرسند. آنها دنبال یک مدرک معتبرند. پاسخ من اینست که هیچ مدرکِ معتبری وجود ندارد، چون حتی مدرک دانشگاه آزاد که هزینه ی زیادی برای آن صرف شده است، مورد تأیید بسیاری از نهادها نیست. به نظر من، بهترین مدرک، توانمندی شماست، همین و بس.

اما برای پاسخ به عزیزانی که به دنبال یک مدرک بین المللی هستند، سعی کردیم از طریق نمایندگی آکادمی MPT اتریش در ایران، این درخواست را برآورده سازیم. به این ترتیب شما می توانید پس از گذراندن دوره ی ۲۸ روزه و پرداخت هزینه ی صدور این مدرک (که بستگی به قیمت دلار دارد)، مدرک مورد نظر خود را درب منزلتان دریافت نمایید. (بدون گذراندن دوره، امکانِ صدورِ مدرک نیست)

نام شما و دوره ای که گذرانده اید، در سایت این آکادمی ثبت می شود و قابل استعلام است. نمونه ی این مدرک را می توانید در تصویر زیر مشاهده فرمایید:

.
.
نحوه ی دریافت محتوای دوره خصوصی ۲۸ روزه فن بیان:
 1. پرداخت کارت به کارت هزینه دوره 
 2. دریافت محتوا در کانال تلگرام و دسترسی دائم
 3. شروع پشتیبانی و رفع اشکال تمرینات
.

.

ضمانتی داره که خیالم راحت بشه؟

شاید به نظر بیاید ریسک بزرگی ست که چنین ضمانتی را ارائه می دهم. ولی موضوع اینست که این تضمین، حاصل بازخوردهای شرکت کنندگان قبلی ست که حتی یک نفر هم ناراضی نبوده است.

وقتی از محتوای حرفه ای و پشتیبانی کم نظیرِ خود اطمینان دارم، دوست دارم خیال شما را هم راحت کنم تا با اطمینان کامل، وارد دوره شوید. (حتماً رضایت خواهید داشت، در غیر اینصورت، بدون قید و شرط مبلغ شما برمی گردد)

.

نظر آقای مهندس سلطانی:

 

.

حالا باشه برای یه فرصت مناسب …

شاید برایتان جالب باشد بدانید, مهمترین علتی که باعث می شود کار مهمی را به فردا موکول کنیم، این است که در حال حاضر خود را لایق و شایسته ی برخورداری از آن موقعیت نمی دانیم.

اگر به منافعی که یادگیری فن بیان برای زندگی و کسب و کارتان دارد فکر کنید، زمان آن می رسد که درونتان، بهبود شرایط را تایید کند. در اینصورت به شما اجازه می دهد تا وارد این دوره ی تاثیرگذار شوید.

 

.

همین حالا با کلیک روی “توضیحات” زیر، در دوره ی خصوصی ثبت نام کن:

.

.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *