روش عقاب یا کرکس؟

فرق زندگی آدم هایی که دارای مهارت اند و از مهارت خود بهره می برند (اعتماد بنفس) با سایر افراد، مانند فرق زندگی عقاب و کرکس است.

.

عقاب یا کرکس؟

عقاب، هر زمان بخواهد جایی باشد که گزندی از دیگران نبیند، مهارتش او را به اوج آسمان ها می برد و آنجا، در کمال غرور و خودباوری، پرواز میکند. جایی که خیلی از پرندگان عادی، قادر به تجربه ی آن نیستند.

در این حال، از مهارتِ پروازِ خود استفاده می کند، لذت می برد و تجربه ای بدست می آورد که از دید بسیاری دیگر، دور و دست نیافتنی ست. 

عقاب، هر زمان احساس گرسنگی کرد، مهارتش به او کمک می کند تا به سرعت و دقت بالا، شکارش را به چنگ آورد و نیازش را برآورد کند. او برای رسیدن به این هدف، نیازمند کسی نیست و مستقل و قدرتمند، وارد عمل می شود.

اما کرکس منتظر است تا کسی کاری کند، شکاری انجام دهد تا از ته مانده ی غذای او، چیزی هم نصیب او شود و به این ترتیب، یکی از نیازهای اولیه اش را از قِبَل دیگران فراهم کند. چون خودش مهارتِ شکار کردن ندارد.

.

.

تفاوت موفق و ناموفق

این تمثیل، فرق آدم های موفق و آدم های ناموفق را نشان می دهد. تفاوتِ داشتنِ اعتماد به نفس و نداشتن آنست. این، یک تمایز اساسی ست.

شاید کمک گرفتن از دیگران، تنها چاره ی رسیدن به هدف باشد. خب، ایرادی ندارد. اتفاقاً، اینکه بتوانیم آدم ها را برای انجام کاری که مورد نظر ماست، مجاب و قانع کنیم، خود، نیاز به مهارت دارد که بدون اعتماد بنفس، حاصل نمی شود. 

وقتی برای حل مسائل زندگی، به مهارت های لازم می رسیم و در شرایط نیاز، از آنها استفاده می نماییم، نشانه ی داشتن اعتماد به نفسِ ماست. 

.

ویدئوی زیر در همین رابطه است:

.

.

پیشنهاد می کنم با اصول مقدماتی شروع کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *