قدرت تغییر زندگی

آدم هایی که اهل رشد و پیشرفت در زندگی اند، می دانند که همیشه بایستی یک تغییر در زندگی شان ایجاد نمایند. تغییری که آنها را از حالت فعلی، به سمت بهتر شدن و رشد می برد.

.
مقدمه ی تغییر زندگی

برای تغییر زندگی، قطعاً بایستی در ابتدا، ویژگی ها، توانایی ها و  ارزشمندی خود را بشناسیم. خودشناسی، ما را با دنیای درون مان آشنا می کند. با خود به صلح و آرامش می رسیم و بیشترین بازدهی خود را ارائه می نماییم. این یعنی رسیدن به عزت نفسِ بالا.

.

آشنایی با قوانین جهان

قدم بعد، آشنایی با دنیای بیرون یا قوانین زندگی ست. قوانینی که در کیهان، از ازل تا ابد وجود دارد و بر اساس آن قوانین است که نتایج افکار و اعمال ما نموادر می شود.

یک ذهن غنی از عزت نفس که خودباوری بزرگی را ساخته است، بر اساس انطباق با قوانین دنیای بیرون، اقدامات و اعمالی را اراده می کند که منجر به شکوفایی و خلق خواسته های خود می شود.

.

نقش اعتماد به نفس

وجه اتصال این دو جهان (درونی و بیرونی) عملگرایی و اعتماد به نفس است. ما با مهارت های اعتماد به نفس، خودباوری و توانمندی های درونی را به ساز و کارهای موجود در جهان بیرون، متصل می کنیم.

نبود هر یک از این سه پایه، منجر به قطع جریان خلق خواسته یا از دست دادن آن می شود و جلوی تجلی اراده مان را می گیرد.

.

اهمیت عزت نفس

نکته ی جالب توجه اینست که قدرت گرفتن عزت نفس، به رشد دو شاخه ی دیگر کمک می کند. به این صورت که وقتی خودباوری قدرت می گیرد، راه برای سعی و خطا و تمرین و یادگیری باز می شود و عملگرایی (اعتماد به نفس) بالا می رود.

به همین خاطر، دوره ی قدرت، با کار کردن روی عزت نفس آغاز می شود و به این شکل، فونداسیون عمارت موفقیت را بنا می کند. سپس سراغ دو پایه ی دیگر می رود.

از طرف دیگر، جنس باورهای عزت نفس، همراستا و تأیید کننده ی قوانین کیهانی ست. زیرا ضمیرِ ناخودآگاه و کائنات، متصل به هم اند و اگر چه دو دنیای متفاوت دیده می شود و بایستی جداگانه شناخته شود، اما روی یکدیگر تأثیر گذارند و یک مجموعه باورها را می سازند که زندگی ما را شکل می دهد. 

.

ویدئوی زیر را ملاحظه بفرمایید:
.
.
با کلیک روی تصویر زیر، بصورت نیمه رایگان شروع کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *