قانون جذب

 

یکی از موضوعات نسبتاً تازه و پرطرفدار، قانون جذب و بکارگیری آن برای رسیدن به اهداف و موفقیت است. اما واقعیت این قانون چیست و آیا براستی چنین قانونی وجود دارد یا موضوع چیز دیگریست؟

 

قانون جاذبه در سیارات

علم ثابت کرده است که یکی از چهار نیروی حاکم بر جهان هستی، نیروی جاذبه گرانشی است. تمام سیارات و ستاره ها و در کل، اجرام آسمانی، دارای جاذبه هستند و اجسام را به سمت خود جذب میکنند. در منظومه ی شمسی، نیروی گرانش خورشید، سیارات منظومه ی شمسی را در یک مدار قرار داده است و هر یک از این سیارات نیز، بسته به اندازه و جرم خود، دارای نیروی گرانشی هستند.

نیروی جاذبه توسط نیوتن کشف گردید و فرمولهایی برای آن ارائه شد. ارائه ی تئوری برای جاذبه ی زمین، منجر به پیشرفت علم و نهایتاً اقدامانی همچون ارسال سفینه به فضا گردید.

اگر چه این نیرو و جاذبه، قبل از زمان نیوتن نیز وجود داشت و همگان به شکل غیر ارادی از آن استفاده میکردند، اما ارائه ی تئوریهای مدون و بیان دقیق و شفاف از این قانون، منجر به بهره برداریهای گسترده از آن گردید. شاید اگر نیروی جاذبه ی زمین کشف نمیشد، اکنون هیچ هواپیمایی به پرواز در نمی آمد.

چرا جاذبه وجود دارد

با وجود پیشرفتهای فوق العاده ی بشر در علم، هنوز هم دلیل گرانش سیارات معلوم نیست. نیوتن که خود کاشف این قانون بود، اعتقاد داشت که گرانش زمین، حاصل اراده ی خداوند است و از آثارش قابل درک است. این جمله از کسی بیان شده که به قانونمندی جهان پی برده بود و با زبان فرمول صحبت می کرد، اما معترف بود که هیچ دلیلی برای این گرانش پیدا نکرده است.

قانون جذب در هستی

همگان معتقدند که جاذبه ی زمین کاملاً علمی و اثبات شده می باشد، با اینکه هنوز دلیلی برای آن پیدا نشده است. جالب است که علم موفقیت در دهه های اخیر، به نتایج تکمیلی تری دست یافته و آن اینست که قانون جاذبه در مورد افکار و اندیشه ها نیز وجود دارد. به این معنی که افکار و باورهای ما قادر است افراد و موقعیتها را به سوی ما جذب کند، با اینکه دلیل روشنی برای آن پیدا نکرده است.

قانون جذب یعنی چه

قانون جذب به این معناست که انسان، به آنچه که باور درونی پیدا می کند، جذب میشود. به عبارت دیگر، آنچه را که در باور درونی خود ساخته، به سمت خود جذب میکند. برای آشنایی با مفهوم باور بهتر است قبل از ادامه ی متن، ?این مقاله? را مطالعه نمایید.

هر آنچه در باور شما وجود داشته باشد، شما تجربه می کنید و در واقع، در مسیر شما قرار می گیرد.

  • اگر باور دارید که شریک، خوب نیست و کلاه شما را برمی دارد، در صورت شراکت با کسی، حتماً سرتان کلاه خواهد گذاشت،
  • اگر باور دارید که پول دست مردم نیست و همه صورت خود را با سیلی سرخ می کنند، مشتریهای شما دست به نقد نخواهند بود و احتمالاً نسیه می خواهند یا فقط چک می دهند،
  • اگر باور دارید که انسان خوش شانسی هستید، همیشه موقعیت های شانسی را به سمت خود جذب می کنید.

قانون جذب، چه چیزی نیست

قانون جذب به این معنا نیست که اگر شما به یک خودروی خاص یا فرد خاص، بصورت شبانه روزی فکر کنید، آنرا بدست خواهید آورد.

قانون جذب به این معنا نیست که فقط، تکرار جملاتی که مورد نظرتان است، باعث بوجود آمدن آن در زندگی تان شود.

این قانون نمیتواند توسط شما روی کس دیگری ایجاد شود، به این معنا که شما شرایطی را جذب فرد دیگری کنید.

قانون جذب، یک قانون خشک و بی روح نیست.

جذب طبیعی

اولین سطحی که قانون جذب روی آن کار می کند را "سطح یک" یا "جذب طبیعی" می نامیم. جذبی که در این سطح اتفاق میافتد، در آموزه های علم روانشناسی و بسیاری از افراد موفق جهان وجود دارد.

فرآیند به این صورت است که تغییر باورها، فیلترهای ذهنی را تغییر می دهد. تغییر یافتن فیلترهای ذهنی، به احساس متفاوت منجر میشود و احساس متفاوت، رفتار و منش دیگری را در انسان بوجود می آورد.

اگر با مفهوم فیلترهای ذهنی آشنایی ندارید، لطفاً مقاله ی ادراک را از ?اینجا? بخوانید.

با تغییر رفتار و منش فرد، عکس العملی که سایر افراد و جهان نشان می دهند نیز تغییر میکند. شخص احساس می کند که در حال تجربه ی شکل دیگری از زندگیست.

http://faenho.ir/product/attraction-low/

خلاصه ی سطح یکِ قانون جذب اینست که "همیشه یک رفتار، نتیجه ی متناسب با خود را رقم میزند و این رفتار، ناشی از باورهای درونی فرد است".

  • اگر با دیگران با احترام صحبت کنید، آنها نیز به شما احترام می گذارند، این احترام بخاطر این باور است که شما معتقدید فرد مقابل شایسته ی احترام است،
  • اگر با رئیس خود به شکل حرفه ای رفتار کنید، او شما را انسان متخصصی می داند. حرفه ای رفتار کردن شما بخاطر باور ارزشمند دانستن خود است،

متأسفانه بسیاری از افراد به علت درک نکردن کامل قانون جذب، در همین سطح از جذب می مانند و قادر نیستند بصورت ارادی، از سطح دو بهره ببرند. زیرا فکر میکنند که قانون جذب در همین موارد خلاصه می شود.

جذب فرکانسی

دومین سطح از قانون جذب، جذب فرکانسی یا ماوراءالطبیعی است. کسی که به این سطح از قانون جذب برسد، حتماً از سطح یک نیز گذشته است.

واقعیت اینست که تمام افراد، با قانون جذب در سطح دو، سروکار دارند، اما ندانسته و ناخواسته آنرا بکار می گیرند. به این معنی که هر کس، افراد و اتفاقات را بخاطر باورهایش جذب می کند، اما دلیل این رویداد را نمی داند و معمولاً پیش آمدن آنرا به دیگران و محیط نسبت می دهد.

کسی که بصورت ارادی و هوشمندانه از قانون جذب در سطح دو استفاده می کند، از نیروی کائنات کمک می گیرد که به مراتب قدرتمندتر و مؤثرتر است.

در مقالات بعد، قانون جذب در سطح دو، تشریح میشود.

امیر احمدی

 

محصول فوق العاده قانون جذب، برای تغییرات بنیادین در زندگی

این محصول صوتی عبارتست از:

  1. ۹۰ دقیقه آموزش در قالب هشت جلسه صوتی آموزش قانون جذب و شیوه بکارگیری آن برای رسیدن به اهداف
  2. فایلهای صوتی جملات انرژی بخش مثبت برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه
  3. ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت

 

لطفاً به درس اول گوش دهید:

دانلود درس اول

برای آگاهی از توضیحات محصول، روی اینجا کلیک کنید.

 

آنچه در ذهن ما نشدنی است،

توسط افراد زیادی در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code